czwartek, 27 sierpnia 2015

Zabytkowa Antyczna Pompa ręczna do wody na studnie

Siema
Kolejny projekt X ukończony , dość ciężki ale jakoś poszło. Przedstawiam Zabytkową pompę z okresu międzywojennego która odnowiona jest w 95% na oryginalnych częściach.
Na załączonych niżej obrazkach widać czerpadło oraz cylinder.
Zacznijmy od dołu ; kielich na którym znajduje się złączka Pe jest zamontowany do cylindra który jest tulejowany mosiężną cymbrowiną dzięki czemu redukuje tarcie skórzanej uszczelki tłoka (tłok 90mm).
Między kielichem odnowiony mosiężny zawór zwrotny w raz z grubą skórzaną uszczelką.
Całość przykręca się do spodu pompy gdzie jest zamontowany zawór do wypuszczania wody na zimę.
Zawór akurat nie jest oryginalny gdyż nie posiadam takich zaworów , dlatego jest nowy.
No i reszta w górę , wypiaskowana i ładnie pomalowana na antyczną miedź.
Jeszcze jedną rzecz którą musiałem wykonać i jedną z ważniejszą to wyeliminowanie wszystkich luzów na dźwigniach oraz na cięgle tłoka.
A więc podsumowując , pompa jest odnowiona i działa prawie jak nowa. Na tych częściach które były z pewnością będzie służyć dużo dużo więcej niż wszystkie pompy produkowane teraz najczęściej przez firmy Chińskie. Wymiar po zamontowaniu 150cm , całość w raz z cylindrem to około 230cm. Waga całkowita pomp w raz z cylindrem 140kg.


Pozdrawiam
Jarosław








czwartek, 13 sierpnia 2015

Dekoracyjna pompa studzienna do wody

Cześć
W końcu po upalnych kilkunastu dniach przyszła chwila ochłodzenia w postaci deszczu i mogłem zakończyć kolejny projekt. Problem jest duży gdy temperatura jest bardzo wysoka bo wtedy nie idzie malować tak jak powinno iść :)
Ale do rzeczy , pompa skończona  ale mechanicznie jest nie kompletna. Całość nadaje się jedynie na ozdobę lub fontannę gdyż pod pompą jest gwint wewnętrzny o średnicy 2 cali.
Podpinamy jakieś zasilanie wody bądź cokolwiek co wytwarza ciśnienie z wody.
Wysokość od podstawy do końca szpica 141cm , całość jak widać na zdjęciach od gruntu do końca szpica 171cm , symbol pompy 33A.
Pozdrawiam Serdecznie
Jarosław